Szanowni Państwo,
w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania usługi Internet Banking od dnia 23.04.2015r rozpoczęliśmy wdrażanie nowej polityki logowania z uwagi na kraj, z którego następuje logowanie do systemu.

UWAGA
dla wszystkich użytkowników aktualnie korzystających z usługi IB oraz IBF dokonaliśmy ręcznej modyfikacji parametrów logowania do serwisów na następujące:

  • z Polski – bez ograniczeń
  • z pozostałych krajów – dostęp zabroniony


W przypadku konieczności logowanie się do serwisu IB i IBF z innego kraju niż Polska prosimy o kontakt z oddziałami naszego banku.

W trosce o bezpieczeństwo usługi Internet Banking, ponownie ostrzegamy Państwa przed zagrożeniami, których mechanizmy działania polegają na podmienianiu numeru rachunku podczas wykonywania przelewu w usługach bankowości elektronicznej. Metoda działania złośliwego oprogramowania polega m.in. na przeszukiwaniu uruchomionych procesów w pamięci komputera pod kątem 26-cyfrowych ciągów znaków (numer konta bankowego) i ich podmianie na inne, które pobierane są z serwera zarządzanego przez przestępców.

Dbając o bezpieczeństwo naszych klientów w obszarze usług bankowości elektronicznej pragniemy zwrócić Państwu uwagę, że na  podstawie przekazów medialnych różnych podmiotów w tym i banków wyraźnie widać wzmożone działania przestępców wykorzystujących złośliwe oprogramowanie tzw. wirusy, trojany, itp..